Šiame sąraše pateikiami vardai, kurių reikšmės tiesiogiai siejasi su Dievu, atspindėdami dieviškąją prigimtį, malonę ar tarnystę. Dauguma jų kilę iš hebrajiškos tradicijos, kur Jahvės vardas (Yāh) ar žodis „Dievas“ (El, Elohim) yra neatsiejama vardo dalis, pavyzdžiui, Zacharijas („Dievas prisimena“) ar Emanuelis („Dievas su mumis“). Taip pat įtraukti graikiškos kilmės vardai, tokie kaip Teodoras („Dievo dovana“), slaviški vardai, pavyzdžiui, Bogdanas („Dievo duotas“), ir net baltų mitologijos įkvėptas vardas Andajus, siejamas su aukščiausiuoju dievu. Šie vardai ne tik turi gilią dvasinę reikšmę, bet ir atspindi kultūrų, kuriose jie populiarūs, religinį ir istorinį paveldą.
Šių vardų reikšmės dažnai kyla iš Biblijos, kur jie priklausė pranašams, patriarchams ar šventiesiems, tokiems kaip Jeremijas, Jėzus ar Gabrielius. Kai kurie vardai, pavyzdžiui, Teofanija ar Serafimas, siejami su mistine Dievo šlove ar angelų tarnyste, o kiti, tokie kaip Matijas ar Natanaelis, pabrėžia Dievo dovaną ir gerumą. Sąrašas apima tiek plačiai paplitusius vardus, populiarius Lietuvoje, Izraelyje, JAV ar kitose krikščioniškose šalyse, tiek retesnius, sutinkamus tik religiniuose kontekstuose, pavyzdžiui, Gedolijas ar Rechabas. Kiekvienas vardas yra tarsi tiltas, jungiantis žmogaus tapatybę su dieviškąja idėja.
Šis vardų rinkinys skirtas ne tik tiems, kurie ieško prasmingo vardo vaikui, bet ir visiems, besidomintiems vardų kilme, jų teologine reikšme ar kultūriniu kontekstu. Jie atspindi žmonijos siekį per vardus išreikšti tikėjimą, viltį ir ryšį su aukštesne jėga. Nesvarbu, ar tai būtų šiuolaikinis Deividas, ar senovinis Amarijas, šie vardai kviečia prisiminti, kad Dievas – ar kaip dovana, ar kaip gelbėtojas, ar kaip šviesa – yra neatsiejama jų esmės dalis.
Dieviški žmonių vardai
Abielis – Hebrajiškos kilmės vardas, reiškiantis „Dievas yra mano tėvas“. Biblijoje Abielis yra Sauliaus protėvis, todėl vardas turi istorinių šaknų. Jis populiarus tarp žydų ir krikščionių, ypač JAV ir Izraelyje. Vardas retas, bet vertinamas dėl savo dvasinės reikšmės.
Abisajas – Hebrajiškos kilmės vardas, reiškiantis „Dievas yra mano dovana“. Biblijoje Abisajas buvo Dovydo kariuomenės vadas, žinomas savo ištikimybe. Vardas retas, bet naudojamas Izraelyje ir tarp religingų žydų bei krikščionių. Jis simbolizuoja Dievo palankumą ir apsaugą.
Adonijas – Hebrajiškos kilmės vardas, reiškiantis „Mano Viešpats yra Jahvė“. Biblijoje Adonijas buvo karaliaus Dovydo sūnus, siekęs tapti karaliumi. Vardas populiarus Izraelyje ir tarp religingų krikščionių bendruomenių. Jis retai sutinkamas šiuolaikiniame pasaulyje, bet išlieka aktualus dėl savo biblinės reikšmės.
Amarijas – Hebrajiškos kilmės vardas, reiškiantis „Dievas pažadėjo“. Biblijoje Amarijas buvo kunigas Ezekijo laikais, siejamas su šventyklos tarnyste. Vardas populiarus Izraelyje, bet retas kitur, dažniau sutinkamas religiniame kontekste. Amarijas vertinamas dėl savo vilties ir Dievo pažado simbolikos.
Amosas – Hebrajiškos kilmės vardas, reiškiantis „nešamas Dievo“. Biblijoje Amosas buvo pranašas, žinomas savo teisingumo ir Dievo žodžio skelbimu. Vardas populiarus Izraelyje, JAV ir Europoje, ypač tarp protestantų. Šiuolaikiniame pasaulyje jis vertinamas dėl paprastumo ir dvasinės prasmės.
Ananijas – Hebrajiškos kilmės vardas, reiškiantis „Jahvė buvo maloningas“. Naujajame Testamente Ananijas yra keli personažai, įskaitant apaštalo Pauliaus krikštytoją. Vardas populiarus krikščioniškose šalyse, ypač Graikijoje ir Rytų Europoje. Jis rečiau naudojamas šiuolaikiniame pasaulyje, bet išlieka religiniame kontekste.
Andajus – Baltų mitologijos vardas, siejamas su aukščiausiuoju dievu. Lietuvių kultūroje jis retas, bet vertinamas dėl savo pagoniškos ir dvasinės reikšmės. Vardas dažniau sutinkamas kaip pavardė arba mitologinis simbolis. Žinomi Andajaus vardą nešiojantys asmenys nėra plačiai dokumentuoti.
Atalijas – Hebrajiškos kilmės vardas, reiškiantis „Dievas yra didis“. Biblijoje Atalija buvo Judo karalienė, tačiau vardas turi teigiamą reikšmę, pabrėžiančią Dievo didybę. Vardas retas, bet naudojamas Izraelyje ir tarp žydų bendruomenių. Atalijas simbolizuoja Dievo galios pripažinimą.
Azarijas – Hebrajiškos kilmės vardas, reiškiantis „Jahvė padėjo“. Biblijoje Azarijas yra keli personažai, įskaitant pranašą ir karaliaus Ezekijo bendražygį. Vardas populiarus Izraelyje ir tarp religingų krikščionių JAV. Jis retas, bet vertinamas dėl savo dvasinės simbolikos.
Betuelis – Hebrajiškos kilmės vardas, reiškiantis „Dievo namai“. Biblijoje Betuelis buvo Rebekos tėvas, Abraomo giminaitis. Vardas retas, bet naudojamas Izraelyje ir tarp religingų krikščionių, ypač JAV. Betuelis siejamas su šventumu ir Dievo buveine.
Bogdanas – Slaviškos kilmės vardas, reiškiantis „Dievo duotas“. Populiarus Rytų Europoje, ypač Lenkijoje, Ukrainoje ir Rusijoje, jis dažnai sutinkamas tarp krikščionių. Vardas turi šventą atspalvį dėl savo reikšmės, tačiau nėra tiesiogiai biblinis. Žinomi Bogdanai apima įvairius istorinius veikėjus ir šiuolaikinius sportininkus.
Bogumilas – Slaviškos kilmės vardas, reiškiantis „Dievui mielas“. Jis populiarus Lenkijoje, Čekijoje ir kitose slavų šalyse, dažnai siejamas su krikščioniškomis vertybėmis. Vardas retas už slavų regiono ribų, bet išlieka svarbus religiniame kontekste. Žinomi Bogumilai dažnai yra istoriniai ar religiniai veikėjai.
Dana – Hebrajiškos kilmės vardas, reiškiantis „Dievas yra mano teisėjas“. Vardas populiarus įvairiose šalyse, ypač kaip moteriškas vardas JAV ir Europoje. Jis kartais siejamas su biblinio Danieliaus moteriška forma. Dana taip pat turi mitologinę reikšmę airių kultūroje kaip deivės vardas.
Danas – Hebrajiškos kilmės vardas, reiškiantis „Dievas yra mano teisėjas“. Biblijoje Danas yra viena iš Izraelio genčių, todėl vardas turi stiprias žydiškas šaknis. Jis populiarus Izraelyje ir tarp žydų diasporos, taip pat Lietuvoje kaip trumpa Danieliaus forma. Vardas vertinamas dėl savo paprastumo.
Danielius – Hebrajiškos kilmės vardas, reiškiantis „Dievas yra mano teisėjas“. Biblijoje Danielius yra pranašas, žinomas savo išmintimi ir tikėjimu. Vardas labai populiarus visame pasaulyje, ypač krikščioniškose ir žydiškose bendruomenėse, įskaitant Lietuvą. Žinomi Danieliai apima pranašą ir šiuolaikinius veikėjus, tokius kaip aktorius Daniel Radcliffe.
Deividas – Lietuviška hebrajiško vardo Dāwīḏ forma, reiškianti „Dievo mylimas“. Biblijoje Dovydas yra Izraelio karalius, žinomas kaip psalmių autorius. Vardas populiarus Lietuvoje, JAV ir Izraelyje, dažnai sutinkamas tarp krikščionių ir žydų. Deividas vertinamas dėl savo biblinės reikšmės ir skambesio.
Džonatanas – Hebrajiškos kilmės vardas, reiškiantis „Jahvė davė“. Biblijoje Jonatanas buvo karaliaus Sauliaus sūnus ir Dovydo draugas. Vardas populiarus JAV, Izraelyje ir Europoje, ypač tarp krikščionių. Žinomi Jonatanai apima įvairius šiuolaikinius politikus ir rašytojus.
Elchananas – Hebrajiškos kilmės vardas, reiškiantis „Dievas buvo maloningas“. Biblijoje Elchananas yra vienas iš Dovydo karių, žinomas savo drąsa. Vardas populiarus Izraelyje, bet retas kitur, dažniau sutinkamas religiniame kontekste. Jis vertinamas dėl savo dvasinės prasmės.
Eldadas – Hebrajiškos kilmės vardas, reiškiantis „Dievas mylėjo“. Biblijoje Eldadas buvo vienas iš izraelitų, gavusių Dievo dvasią Mozės laikais. Vardas labai retas, bet sutinkamas Izraelyje ir žydų bendruomenėse. Eldadas simbolizuoja Dievo meilę ir išrinkimą.
Eliabas – Hebrajiškos kilmės vardas, reiškiantis „Dievas yra mano tėvas“. Biblijoje Eliabas buvo Dovydo vyresnysis brolis. Vardas retas, bet naudojamas Izraelyje ir tarp religingų krikščionių. Jis simbolizuoja stiprų ryšį su Dievu.
Elianas, Eliana – Hebrajiškos kilmės vardas, reiškiantis „Dievas atsakė“. Vardas populiarus Lotynų Amerikoje ir JAV, dažnai laikomas modernia biblinio vardo variacija. Jis rečiau sutinkamas Europoje, bet vertinamas dėl savo skambesio ir reikšmės. Elianas turi švelnią, dvasinę aurą.
Elijas, Elija – Hebrajiškos kilmės vardas, reiškiantis „Mano Dievas yra Jahvė“. Biblijoje Elijas yra galingas pranašas, žinomas savo stebuklais. Vardas labai populiarus JAV, Izraelyje ir Europoje, ypač tarp krikščionių ir žydų. Elijas vertinamas dėl savo stiprios biblinės reikšmės.
Eliphaletas – Hebrajiškos kilmės vardas, reiškiantis „Dievas yra mano išlaisvinimas“. Biblijoje Eliphaletas buvo vienas iš Dovydo sūnų. Vardas retas, bet naudojamas Izraelyje ir tarp religingų krikščionių. Jis pabrėžia Dievo kaip gelbėtojo vaidmenį.
Elizabeta – Hebrajiškos kilmės vardas, reiškiantis „Dievas yra mano priesaika“. Biblijoje Elžbieta yra Jono Krikštytojo motina. Vardas populiarus visame pasaulyje, įskaitant Lietuvą, ypač krikščioniškose šalyse. Žinomos Elžbietos apima karalienę Elžbietą II ir šventąją Elžbietą Vengriją.
Eliziejus – Hebrajiškos kilmės vardas, reiškiantis „Dievas yra išgelbėjimas“. Biblijoje Eliziejus buvo pranašas, Elijo mokinys, žinomas savo stebuklais. Vardas populiarus Izraelyje ir tarp krikščionių, ypač JAV. Jis retesnis Europoje, bet vertinamas dėl savo biblinės reikšmės.
Elnatanas – Hebrajiškos kilmės vardas, reiškiantis „Dievas davė“. Biblijoje Elnatanas buvo karaliaus Jozijo patarėjas. Vardas retas, bet populiarus Izraelyje ir tarp žydų diasporos. Elnatanas simbolizuoja Dievo dosnumą ir palaiminimą.
Emanuelis – Hebrajiškos kilmės vardas, reiškiantis „Dievas su mumis“. Biblijoje šis vardas siejamas su Mesijo pranašyste (Izaijo knyga). Vardas populiarus krikščioniškose šalyse, ypač Vokietijoje, Italijoje ir Lietuvoje. Emanuelis dažnai pasirenkamas dėl savo dvasinės simbolikos.
Gabrielius – Hebrajiškos kilmės vardas, reiškiantis „Dievo stiprybė“. Biblijoje Gabrielius yra arkangelas, Dievo pasiuntinys. Vardas labai populiarus visame pasaulyje, įskaitant Lietuvą, ypač krikščioniškose bendruomenėse. Žinomi Gabrieliai apima literatūros veikėjus ir šiuolaikinius menininkus.
Gamalis – Hebrajiškos kilmės vardas, reiškiantis „Dievo atlygis“. Biblijoje Gamalis buvo fariziejus, apaštalo Pauliaus mokytojas. Vardas populiarus Izraelyje, bet retas kitur, dažniau sutinkamas religiniame kontekste. Jis simbolizuoja Dievo palaiminimą.
Gedolijas – Hebrajiškos kilmės vardas, reiškiantis „Dievas yra mano didybė“. Biblijoje Gedolijas buvo Judo valdytojas po Babilono tremties. Vardas retas, bet naudojamas Izraelyje ir tarp religingų žydų. Gedolijas pabrėžia Dievo didingumą ir autoritetą.
Hananelis – Hebrajiškos kilmės vardas, reiškiantis „Dievo malonė“. Biblijoje Hananelis siejamas su Jeruzalės bokštu, simbolizuojančiu Dievo apsaugą. Vardas retas, bet naudojamas Izraelyje ir tarp žydų diasporos. Jis vertinamas dėl savo švelnios, dvasinės reikšmės.
Imanuelis – Hebrajiškos kilmės vardas, reiškiantis „Dievas su mumis“, alternatyvi Emanuelio forma. Biblijoje šis vardas siejamas su Mesijo pranašyste. Vardas populiarus krikščioniškose šalyse, ypač Lietuvoje ir Skandinavijoje. Imanuelis dažnai pasirenkamas dėl savo gilios teologinės prasmės.
Ioanas – Graikiškos kilmės vardas, kilęs iš hebrajiško Yōḥānān, reiškiantis „Dievas yra maloningas“. Vardas siejamas su Jonu Krikštytoju ir Jonu Evangelistu Naujajame Testamente. Ioanas populiarus Graikijoje, Rumunijoje ir kitose ortodoksų šalyse. Jis vertinamas dėl savo biblinės reikšmės ir paplitimo krikščioniškame pasaulyje.
Isajas – Hebrajiškos kilmės vardas, reiškiantis „Jahvė yra išgelbėjimas“. Biblijoje Isajas yra vienas didžiųjų pranašų, žinomas savo Mesijo pranašystėmis. Vardas populiarus JAV, Izraelyje ir Europoje, ypač tarp krikščionių. Isajas vertinamas dėl savo stiprios biblinės reikšmės.
Jedaijas – Hebrajiškos kilmės vardas, reiškiantis „Jahvė žino“. Biblijoje Jedaijas buvo kunigas po Babilono tremties. Vardas retas, bet naudojamas Izraelyje ir tarp religingų žydų. Jis simbolizuoja Dievo išmintį ir žinojimą.
Jehielis – Hebrajiškos kilmės vardas, reiškiantis „Dievas gydo“. Biblijoje Jehielis yra keli personažai, įskaitant levitą Dovydo laikais. Vardas populiarus Izraelyje, bet retas kitur, dažniau sutinkamas religiniame kontekste. Jis vertinamas dėl savo gydančios simbolikos.
Jehojakimas – Hebrajiškos kilmės vardas, reiškiantis „Jahvė pakėlė“. Biblijoje Jehojakimas buvo Judo karalius, valdęs prieš Babilono tremtį. Vardas retas, bet naudojamas Izraelyje ir tarp religingų žydų. Jis simbolizuoja Dievo pakėlimą ir stiprybę.
Jehu – Hebrajiškos kilmės vardas, reiškiantis „Jahvė yra jis“. Biblijoje Jehu buvo Izraelio karalius, žinomas savo ryžtingumu. Vardas retas, bet naudojamas Izraelyje ir tarp krikščionių. Jis simbolizuoja Dievo buvimą ir galią.
Jeremijas – Hebrajiškos kilmės vardas, reiškiantis „Jahvė pakėlė“. Biblijoje Jeremijas yra pranašas, žinomas savo raudomis ir pranašystėmis. Vardas populiarus krikščioniškose šalyse, ypač JAV ir Europoje. Žinomi Jeremijai apima šiuolaikinius menininkus ir istorinius veikėjus.
Jėzus – Hebrajiškos kilmės vardas, reiškiantis „Jahvė gelbsti“. Biblijoje Jėzus yra Kristus, krikščionybės centrinė figūra. Vardas populiarus ispaniškai kalbančiose šalyse (Jesús) ir kai kuriose krikščioniškose bendruomenėse. Jis retai naudojamas kaip vardas Lietuvoje, bet turi didžiulę dvasinę reikšmę.
Joelis – Hebrajiškos kilmės vardas, reiškiantis „Jahvė yra Dievas“. Biblijoje Joelis yra pranašas, žinomas savo apokaliptinėmis vizijomis. Vardas populiarus JAV, Izraelyje ir Europoje, ypač tarp krikščionių. Joelis vertinamas dėl savo trumpumo ir dvasinės prasmės.
Jokūbas – Hebrajiškos kilmės vardas, reiškiantis „Dievas saugo“. Biblijoje Jokūbas yra patriarchas, Izraelio protėvis. Vardas labai populiarus visame pasaulyje, įskaitant Lietuvą, ypač krikščioniškose šalyse. Žinomi Jokūbai apima apaštalą Jokūbą ir šiuolaikinius veikėjus.
Jonas – Hebrajiškos kilmės vardas, reiškiantis „Jahvė yra maloningas“. Biblijoje Jonas yra Krikštytojas ir evangelistas. Vardas labai populiarus Lietuvoje, Europoje ir visame pasaulyje, ypač krikščioniškose bendruomenėse. Žinomi Jonai apima šventuosius ir šiuolaikinius lyderius.
Joris – Graikiškos kilmės vardas (Geōrgios), reiškiantis „Dievo žemdirbys“. Šventasis Jurgis, žinomas kaip drakono nugalėtojas, yra šio vardo globėjas. Vardas populiarus Lietuvoje, Nyderlanduose ir kitose Europos šalyse. Joris vertinamas dėl savo istorinės ir religinės reikšmės.
Josifas – Hebrajiškos kilmės vardas, reiškiantis „Dievas pridėjo“. Biblijoje Juozapas yra Jokūbo sūnus ir Jėzaus įtėvis. Vardas populiarus visame pasaulyje, ypač krikščioniškose ir žydiškose bendruomenėse. Josifas Lietuvoje dažnai siejamas su šventuoju Juozapu.
Jozijas – Hebrajiškos kilmės vardas, reiškiantis „Dievas gydo“. Biblijoje Jozijas buvo Judo karalius, žinomas savo religinėmis reformomis. Vardas populiarus JAV, Izraelyje ir tarp krikščionių bendruomenių. Jozijas vertinamas dėl savo stiprios biblinės reikšmės ir istorinio svorio.
Kristoforas – Graikiškos kilmės vardas, reiškiantis „Kristaus nešėjas“. Šventasis Kristoforas yra keliautojų globėjas, žinomas savo legenda. Vardas populiarus Europoje, ypač Ispanijoje ir Italijoje, taip pat Lietuvoje. Kristoforas vertinamas dėl savo dvasinės ir simbolinės reikšmės.
Marcelė – Lotyniškos kilmės vardas, reiškiantis „mažasis karys“, kartais siejamas su Dievo tarnyste per šventuosius. Šventoji Marcelė yra kankinė, žinoma savo tikėjimu. Vardas populiarus Lietuvoje, Prancūzijoje ir Italijoje. Marcelė vertinama dėl savo švelnumo ir religinės reikšmės.
Maria, Marija – Hebrajiškos kilmės vardas, reiškiantis „Dievo mylimoji“. Biblijoje Marija yra Jėzaus motina, krikščionybės šventoji. Vardas labai populiarus visame pasaulyje, įskaitant Lietuvą, ypač krikščioniškose šalyse. Žinomos Marijos apima šventąją Mariją ir šiuolaikines įžymybes.
Marijonas – Lotyniškos kilmės vardas, kilęs iš Maria, reiškiantis „Dievo mylimoji“. Vardas populiarus Lietuvoje, ypač tarp katalikų, siejamas su Marijos garbinimu. Marijonas dažnai sutinkamas religiniame kontekste, pavyzdžiui, marijonų vienuolijoje. Jis vertinamas dėl savo dvasinės reikšmės.
Matas – Hebrajiškos kilmės vardas, reiškiantis „Dievo dovana“. Biblijoje Matas yra apaštalas ir Evangelijos autorius. Vardas labai populiarus Lietuvoje, Europoje ir JAV, ypač krikščioniškose bendruomenėse. Matas vertinamas dėl savo paprastumo ir biblinės reikšmės.
Matijas – Hebrajiškos kilmės vardas, kilęs iš Mattityāh, reiškiantis „Dievo dovana“. Naujajame Testamente Matijas buvo apaštalas, pakeitęs Judą Iskariotą. Vardas populiarus Vengrijoje, Vokietijoje ir Lietuvoje, ypač tarp katalikų. Matijas vertinamas dėl savo biblinės reikšmės ir švelnaus skambesio.
Mefibosetas – Hebrajiškos kilmės vardas, reiškiantis „Dievas paš removes gėdą“. Biblijoje Mefibosetas buvo Jonatano sūnus, kuriam Dovydas parodė malonę. Vardas labai retas, bet naudojamas Izraelyje ir tarp religingų krikščionių. Mefibosetas simbolizuoja Dievo gailestingumą.
Michaelis – Hebrajiškos kilmės vardas, reiškiantis „Kas kaip Dievas?“. Biblijoje Mykolas yra arkangelas, kovojantis su blogiu. Vardas labai populiarus visame pasaulyje, įskaitant Lietuvą, ypač krikščioniškose šalyse. Žinomi Mykolai apima šventąjį Mykolą ir šiuolaikinius sportininkus.
Natanaelis – Hebrajiškos kilmės vardas, reiškiantis „Dievo dovana“. Biblijoje Natanaelis yra apaštalas, žinomas kaip Bartolomiejus. Vardas populiarus JAV ir Europoje, ypač tarp krikščionių. Natanaelis vertinamas dėl savo elegancijos ir biblinės reikšmės.
Nerijas – Hebrajiškos kilmės vardas, reiškiantis „Dievas yra mano lempa“. Biblijoje Nerijas buvo pranašo Jeremijo raštininkas Baruchas. Vardas retas, bet naudojamas Izraelyje ir tarp žydų bendruomenių. Nerijas pabrėžia Dievo kaip šviesos šaltinio reikšmę.
Obadijas – Hebrajiškos kilmės vardas, reiškiantis „Jahvės tarnas“. Biblijoje Obadijas yra pranašas, žinomas savo trumpa knyga. Vardas retas, bet naudojamas Izraelyje ir tarp religingų krikščionių. Jis simbolizuoja ištikimybę Dievui.
Oseas – Hebrajiškos kilmės vardas, reiškiantis „Jahvė gelbsti“. Biblijoje Oseas yra pranašas, žinomas savo ištikimybe Dievui. Vardas populiarus Izraelyje ir tarp krikščionių, ypač JAV. Oseas vertinamas dėl savo dvasinės reikšmės.
Osvaldas – Anglosaksiškos kilmės vardas, reiškiantis „Dievo valdžia“. Šventasis Osvaldas buvo Northumbrijos karalius ir kankinys. Vardas populiarus Anglijoje, Vokietijoje ir Lietuvoje, ypač tarp katalikų. Osvaldas vertinamas dėl savo istorinės ir religinės reikšmės.
Ozielis – Hebrajiškos kilmės vardas, reiškiantis „Dievo stiprybė“. Biblijoje Ozielis siejamas su levitų klanu. Vardas retas, bet naudojamas Izraelyje ir tarp religingų žydų. Jis simbolizuoja Dievo galią ir apsaugą.
Penuelis – Hebrajiškos kilmės vardas, reiškiantis „Dievo veidas“. Biblijoje Penuelis yra vieta, kur Jokūbas susitiko su Dievu. Vardas retas, bet naudojamas Izraelyje ir tarp krikščionių. Penuelis simbolizuoja dvasinį susitikimą su Dievu.
Rapolas – Hebrajiškos kilmės vardas, reiškiantis „Dievas gydo“. Biblijoje Rafaelis yra arkangelas, žinomas savo gydančia galia. Vardas populiarus Lietuvoje, Italijoje ir Ispanijoje, ypač tarp katalikų. Rapolas vertinamas dėl savo dvasinės ir švelnios reikšmės.
Rechabas – Hebrajiškos kilmės vardas, reiškiantis „Dievas yra mano vežimas“. Biblijoje Rechabitai buvo gentis, pasižymėjusi ištikimybe Dievo įsakymams. Vardas labai retas, bet sutinkamas Izraelyje ir tarp religingų krikščionių. Rechabas simbolizuoja Dievo apsaugą ir vadovavimą.
Samuelis – Hebrajiškos kilmės vardas, reiškiantis „Dievas išklausė“. Biblijoje Samuelis yra pranašas ir teisėjas. Vardas labai populiarus visame pasaulyje, įskaitant Lietuvą, ypač krikščioniškose šalyse. Samuelis vertinamas dėl savo biblinės reikšmės ir skambesio.
Šemajas – Hebrajiškos kilmės vardas, reiškiantis „Dievas išgirdo“. Biblijoje Šemajas buvo pranašas, pataręs karaliui Roboamui. Vardas retas, bet naudojamas Izraelyje ir tarp žydų diasporos. Šemajas pabrėžia Dievo dėmesį ir rūpestį.
Serafimas – Hebrajiškos kilmės vardas, reiškiantis „degantis“, siejamas su angelais, artimais Dievui. Biblijoje serafimai yra Dievo šlovintojai. Vardas populiarus Rusijoje, Graikijoje ir Lietuvoje, ypač tarp ortodoksų. Serafimas vertinamas dėl savo mistinės ir dvasinės reikšmės.
Simeonas – Hebrajiškos kilmės vardas, reiškiantis „Dievas išgirdo“. Biblijoje Simeonas yra patriarchas ir Naujajame Testamente – žmogus, sutikęs kūdikį Jėzų. Vardas populiarus Rusijoje, Graikijoje ir Lietuvoje, ypač tarp krikščionių. Simeonas vertinamas dėl savo biblinės reikšmės.
Tėja – Graikiškos kilmės vardas, reiškiantis „deivė“. Nors nėra tiesiogiai biblinis, jis siejamas su dieviškumu ir populiarus Europoje, ypač Skandinavijoje ir Lietuvoje. Vardas vertinamas dėl savo trumpumo ir elegancijos. Žinomos Tėjos apima šiuolaikines įžymybes.
Teodora – Graikiškos kilmės vardas, reiškiantis „Dievo dovana“. Vardas populiarus Europoje, ypač Italijoje, Graikijoje ir Lietuvoje, siejamas su šventąja Teodora. Teodora vertinama dėl savo elegancijos ir dvasinės reikšmės. Žinomos Teodoros apima Bizantijos imperatorę Teodorą.
Teodoras – Graikiškos kilmės vardas, reiškiantis „Dievo dovana“. Vardas labai populiarus Lietuvoje, Europoje ir JAV, ypač tarp krikščionių. Šventasis Teodoras yra kelių kankinių vardas. Teodoras vertinamas dėl savo klasikinio skambesio ir reikšmės.
Teofanija – Graikiškos kilmės vardas, reiškiantis „Dievo apsireiškimas“. Vardas populiarus Graikijoje ir Rusijoje, ypač tarp ortodoksų, siejamas su Kristaus Krikšto švente. Teofanija reta, bet vertinama dėl savo mistinės reikšmės. Ji dažnai sutinkama religiniame kontekste.
Teofilius – Graikiškos kilmės vardas, reiškiantis „Dievo mylėtojas“. Naujajame Testamente Teofilius yra asmuo, kuriam skirtos Luko Evangelija ir Apaštalų darbai. Vardas populiarus Lietuvoje, Graikijoje ir Italijoje, ypač tarp katalikų. Teofilius vertinamas dėl savo intelektualios ir dvasinės reikšmės.
Teoklėja – Graikiškos kilmės vardas, reiškiantis „Dievo šlovė“. Vardas retas, bet naudojamas Graikijoje ir ortodoksų bendruomenėse, ypač kaip moteriškas vardas. Teoklėja siejama su dieviškuoju garbinimu ir šventumu. Jis vertinamas dėl savo elegancijos ir dvasinės reikšmės.
Teopistas – Graikiškos kilmės vardas, reiškiantis „Dievo tikėjimas“. Vardas retas, bet sutinkamas Graikijoje ir Rytų Europoje, ypač tarp ortodoksų krikščionių. Teopistas simbolizuoja tvirtą tikėjimą ir atsidavimą Dievui. Jis dažnai siejamas su ankstyvaisiais krikščionių kankiniais.
Tobijas – Hebrajiškos kilmės vardas, reiškiantis „Dievas yra geras“. Biblijoje Tobijas yra Tobito knygos herojus, žinomas savo tikėjimu. Vardas populiarus Lietuvoje, Vokietijoje ir JAV, ypač tarp krikščionių. Tobijas vertinamas dėl savo švelnios reikšmės ir biblinės šaknų.
Urielis – Hebrajiškos kilmės vardas, reiškiantis „Dievas yra mano šviesa“. Nors Biblijoje Urielis nėra tiesiogiai minimas, jis laikomas arkangelu apokrifinėse knygose. Vardas populiarus Izraelyje, JAV ir Lietuvoje, ypač tarp krikščionių. Urielis vertinamas dėl savo mistinės ir dvasinės reikšmės.
Yehošua – Hebrajiškos kilmės vardas, reiškiantis „Dievas gelbsti“, Jėzaus hebrajiška forma. Biblijoje Jehosua yra Mozės įpėdinis, vedęs izraelitus į Pažadėtąją žemę. Vardas populiarus Izraelyje ir tarp žydų diasporos. Yehošua vertinamas dėl savo gilios teologinės reikšmės.
Zabulonas – Hebrajiškos kilmės vardas, reiškiantis „Dievas pagerbė“. Biblijoje Zabulonas buvo viena iš Izraelio genčių, Jokūbo sūnus. Vardas retas, bet naudojamas Izraelyje ir tarp religingų krikščionių. Zabulonas simbolizuoja Dievo palaiminimą ir garbę.
Zacharijas – Hebrajiškos kilmės vardas, reiškiantis „Dievas prisimena“. Biblijoje Zacharijas yra Jono Krikštytojo tėvas ir pranašas. Vardas populiarus Lietuvoje, Europoje ir JAV, ypač tarp krikščionių. Zacharijas vertinamas dėl savo biblinės reikšmės ir skambesio.
Zacharijas – Hebrajiškos kilmės vardas, reiškiantis „Dievas prisimena“ (iš hebr. zəḵaryāh, kur zāḵar – prisiminti, ir yāh – Jahvė). Biblijoje Zacharijas yra keli personažai, svarbiausias iš jų – Jono Krikštytojo tėvas Naujajame Testamente, kuris gavo Dievo apreiškimą apie savo sūnaus gimimą, ir Senojo Testamento pranašas, parašęs Zacharijo knygą. Vardas populiarus krikščioniškose šalyse, ypač Lietuvoje, Italijoje (kaip Zaccaria) ir JAV, kur dažnai sutinkamas kaip Zachary. Zacharijas vertinamas dėl savo gilios dvasinės reikšmės, simbolizuojančios Dievo ištikimybę ir rūpestį. Žinomi vardą nešiojantys asmenys apima šventąjį Zachariją ir šiuolaikinius veikėjus, tokius kaip aktorius Zachary Quinto.