Visagali Viešpatie Dieve, kuris mums leidai sulaukti šios dienos pradžios…

Visagali Viešpatie Dieve, kuris mums leidai sulaukti šios dienos pradžios, gelbėk mus šiandien savo galybe, kad šią dieną nepalinktume į jokią nuodėmę, bet kad Tavo teisumo vykdymui visados būtų skirtos mūsų kalbos, būtų nukreiptos mintys ir darbai.

Teikis nukreipti ir pašventinti, valdyti ir vesti, Viešpatie Dieve, dangaus ir žemės Karaliau, šiandien mūsų širdis ir kūnus, mūsų jusles, kalbas ir darbus pagal Tavo įstatymą Tavųjų įsakymų vykdymui, kad čia ir amžinybėje, Tau padedant, pelnytume būti saugūs ir laisvi, pasaulio Išganytojau, kuris gyveni ir viešpatauji per amžių amžius. Amen.

Ši malda, prasidedanti žodžiais „Visagali Viešpatie Dieve, kuris mums leidai sulaukti šios dienos pradžios…“, atspindi gilią priklausomybę nuo Dievo ir troškimą gyventi pagal Jo valią. Ji primena senovės maldas, kuriose žmonės prašydavo Dievo apsaugos ir vadovavimo kasdienybėje. Tokios maldos buvo ir yra svarbi kasdienio gyvenimo dalis daugeliui tikinčiųjų, padedančios sutelkti dėmesį į dvasinį gyvenimą. Šios maldos esmė – siekis gyventi dorą gyvenimą, vadovaujantis Dievo įsakymais. Tai atsispindi prašyme, kad Dievas nukreiptų širdis, mintis ir darbus teisumo link.Įdomu tai, kad panašios maldos randamos įvairiose religijose. Pavyzdžiui, musulmonai kasdien meldžiasi penkis kartus, prašydami Dievo atleidimo ir vadovavimo. Krikščionybėje panašios maldos yra įprasta dienos pradžios dalis, o kai kurie šventieji netgi rašė ištisas knygas apie maldos svarbą. Šv. Augustinas rašė: „Mūsų širdis neramus, kol nesurasi poilsio Dieve.“ Ši malda yra tarsi šio nerimo pripažinimas ir prašymas ramybės ir Dievo vadovavimo. Ji primena, kad kiekviena diena yra Dievo dovana, ir kad tik su Jo pagalba galime gyventi prasmingą ir dorą gyvenimą. Malda taip pat pabrėžia amžinybės perspektyvą, siekį ne tik šiandienos, bet ir amžinojo išganymo. Tokios maldos padeda išlaikyti dvasinę pusiausvyrą ir primena apie didesnį tikslą, nei tik kasdieniai rūpesčiai.