Knygoje pateikiama gilus ir kritiškas krikščionybės ir jos šventųjų raštų, ypač Naujojo Testamento, tyrimas. Autorė analizuoja, kaip Jėzaus mokymai buvo iškraipyti per istoriją, ypač pabrėžiant apaštalą Petrą ir Pauliaus interpretacijas. Knyga atveria platesnį kontekstą nei Naujojo Testamento versija ir siūlo žvilgsnį į Urantijos Knygą – apreiškimą, kuris, anot autorės, pateikia giluminį Jėzaus gyvenimo ir mokymų supratimą.
Knygos mintis yra ta, kad Jėzaus mokymai buvo radikaliai iškreipti ir krikščionybė, tokia, kokia ji yra šiandien, neturėjo atsirasti. Autorė teigia, jog tai, ką mes žinome kaip krikščionybę, yra žmogaus sukurtas konstruktas, remiantis klaidingais Jėzaus mokymų interpretavimais. Jėzaus gyvenimas, anot knygos, buvo perteiktas per žmogiškas interpretacijas, kurios atitolino nuo tikrojo Dievo žodžio. Ypatingas dėmesys skiriamas tam, kad krikščionybės pagrindai, įskaitant bažnyčios struktūras ir ritualus, yra labiau politiniai nei dvasiniai.
Knyga skirta tiems, kurie siekia giliau suprasti tikrąjį Jėzaus mokymą, atskleidžiant jo ryšį su aukštesne dieviška tiesa. Ji kviečia skaitytoją kritiškai peržiūrėti tradicines religines dogmas ir ieškoti dvasinės šviesos per Urantijos Knygos apreiškimus. Šis darbas gali patikti tiems, kurie domisi teologija, religijos istorija bei alternatyviomis krikščionybės interpretacijomis.