Reptiloidų tikintieji (David Icke sekėjai)

Reptiloidų tikinčiųjų judėjimas, siejamas su britų konspiracijos teoretiku David Icke, yra alternatyvus tikėjimas, teigiantis, kad pasaulį slapta valdo formą keičiantys reptiloidiniai ateiviai iš Oriono ar Drakono žvaigždynų. Ši teorija, populiarinta Icke knygose, sujungia Naujojo amžiaus spiritualizmą, sąmokslo idėjas ir mokslinę fantastiką. Lietuvoje šis judėjimas mažai žinomas, bet pasaulyje jis turi tūkstančius sekėjų, tikinčių, kad įtakingi lyderiai yra užsimaskavę driežai. Lietuviškai šie tikintieji vadinami „reptiloidų sąmokslo šalininkais“ arba „Icke sekėjais“.

David Icke, buvęs futbolininkas ir sporto komentatorius, 1991 m. paskelbė esąs „Dievo sūnus“ po susitikimo su ekstrasensu, teigusiu, kad jis gaus dvasines žinias. Po viešos kritikos jis ėmė kurti sąmokslo teoriją, teigiančią, kad žmoniją valdo reptiloidai – ateiviai, galintys keisti pavidalą į žmones. Jo idėjos išpopuliarėjo po 1999 m. knygos, kurioje jis teigė, kad karališkosios šeimos, politikai ir įžymybės yra reptiloidai, kilę iš senovės Anunnaki rasės. Judėjimas pritraukė dėmesį kaip atsakas į nepasitikėjimą valdžia, globalizacija ir tradicinėmis religijomis, siūlydamas alternatyvų paaiškinimą pasaulio problemoms.

Reptiloidų tikinčiųjų tikėjimas remiasi keliomis idėjomis:

  • Reptiloidų elitas: Pasaulio lyderiai, tokie kaip Barackas Obama, karalienė Elžbieta II ar net Beyoncé, esą yra formą keičiantys reptiloidai, sudarantys slaptą „Babilono broliją“, kontroliuojančią bankus, žiniasklaidą ir vyriausybes.
  • Pasaulinis sąmokslas: Reptiloidai siekia pavergti žmoniją per karus, ekonomines krizes ar net pandemijas, manipuliuodami per tokias grupes kaip Illuminati ar tarptautinės organizacijos.
  • Dvasinė kova: Icke moko, kad žmonija turi „pabusti“ per meilę ir sąmoningumą, kad įveiktų reptiloidų įtaką, vadinamą „Archontų“ energija.
  • Pseudomokslas: Sekėjai remiasi senovės mitais, archeologiniais radiniais, tokiais kaip driežagalvės figūrėlės, ir popkultūros elementais kaip „įrodymais“ apie reptiloidų egzistavimą.

Icke teigia, kad reptiloidai turi „hibridinę“ DNR ir naudoja žmones kaip energetinį maistą, išlaikydami juos žemoje dvasinėje būsenoje.

Icke reptiloidų teorija nuo 1999 m. tapo plačiai žinoma sąmokslo teorija. Jo paskaitos pritraukdavo tūkstančius klausytojų, o knygos buvo išverstos į daugelį kalbų. Judėjimas augo interneto dėka, ypač tarp tų, kurie nepasitikėjo valdžia. Per COVID-19 pandemiją Icke teigė, kad tai reptiloidų plano dalis, susijusi su technologijomis ir vakcinomis, kas lėmė jo paskyrų pašalinimą iš socialinių tinklų. Kai kuriose šalyse jo pasirodymai buvo uždrausti dėl prieštaringų teiginių, įskaitant antisemitinius elementus, nes jis rėmėsi senais sąmokslo naratyvais. Nepaisant kritikos, judėjimas išlieka aktyvus, su nedidelėmis bendruomenėmis JAV, Europoje ir Australijoje. Lietuvoje reptiloidų idėjos kartais aptariamos kaip interneto memai, bet organizuotų grupių nėra.

Istorinės citatos

  1. „Pasaulį valdo driežai, kurie slepiasi po žmogaus oda.“ – David Icke, 1999 m. Ši frazė glaustai išreiškia pagrindinę jo teoriją.
  2. „Jei Obama nėra reptiloidas, tai kodėl jo akys kartais keistai juda?“ – Anoniminis Icke sekėjas, interneto forume, 2010 m. Ši citata atspindi sekėjų polinkį ieškoti „įrodymų“ popkultūroje.
  3. „Reptiloidai naudoja pandemijas, kad įdiegtų mikroschemas ir kontroliuotų mus.“ – David Icke, 2020 m. Ši citata rodo, kaip Icke pritaikė savo teorijas šiuolaikiniams įvykiams.
  4. „Tai absurdas, bet jis priverčia žmones abejoti valdžia.“ – Anoniminis komentatorius apie Icke, 2015 m. Ši frazė pabrėžia judėjimo poveikį skatinant skepticizmą.

Reptiloidų tikinčiųjų judėjimas yra unikali sąmokslo teorija, jungianti fantastiką, spiritualizmą ir politinę kritiką. Nors daugeliui tai atrodo juokinga dėl teiginių apie Obamą, Beyoncé ar karalienę kaip driežus, judėjimas atspindi platesnį nepasitikėjimą institucijomis. Icke sekėjai išryškina, kaip sąmokslo teorijos gali tapti alternatyviu „tikėjimu“ tiems, kurie jaučiasi atstumti. Kritikai mato pavojų dėl antisemitinių elementų ir dezinformacijos sklaidos, ypač krizių metu. Lietuvoje šios idėjos lieka periferinės, kartais minimos kaip interneto pokštas ar satyra, panašiai kaip Pastafarianizmas. Vis dėlto Icke teorijos išlieka įtakingos tarp sąmokslo entuziastų, skatindamos diskusijas apie tikrovės ir fikcijos ribas.

David Icke ir jo sekėjai, tikintys reptiloidais, teigia, kad pasaulį valdo formą keičiantys ateiviai, užmaskuoti kaip lyderiai, tokie kaip Obama ar Beyoncé. Kilo 1999 m. kaip sąmokslo teorija, judėjimas sujungia Naujojo amžiaus idėjas su politine kritika, pritraukdamas sekėjų, nepatenkintų valdžia. Citatos iš Icke ir jo sekėjų atskleidžia teorijos absurdiškumą, bet ir jos patrauklumą skeptikams. Lietuvoje reptiloidų idėjos nėra reikšmingos, tačiau globaliai jos išlieka sąmokslo kultūros dalimi, keldamos klausimus apie tikėjimo ir racionalumo ribas.