Ilsėkis ramybėje.
„Ilsėkis ramybėje“ – frazė, kupina gilios prasmės, ypač religiniame kontekste. Ji reiškia ne tik fizinį poilsį, bet ir sielos ramybę, išsivadavimą iš žemiškų rūpesčių. Krikščionybėje tai siejasi su tikėjimu amžinuoju gyvenimu ir džiaugsmu pas Dievą. Šventojo Rašto žodžiai, tokie kaip „Aš esu prisikėlimas ir gyvenimas; kas tiki į mane, nors ir numirtų, gyvens“ (Jono 11:25), suteikia vilties ir ramybės mirties akivaizdoje.
Islamas taip pat siūlo panašią perspektyvą. Mirtis yra pereinamoji būsena į akhiratą – pomirtinį gyvenimą, kuriame laukia atlygis už darbus žemėje. Korane pabrėžiama sielos nemirtingumas ir Dievo teisingumas. „Kiekviena siela paragauja mirties…“ (Ali Imran 3:185) – šie žodžiai primena apie neišvengiamą mirtį, tačiau kartu ir apie Dievo gailestingumą.
Kai sakome „Ilsėkis ramybėje“, mes išreiškiame viltį, kad mirusiojo siela rado ramybę ir taiką su Dievu, nepriklausomai nuo tikėjimo. Tai yra noras, kad mirties skausmas būtų pakeistas džiaugsmu ir viltimi, pagrįsta tikėjimu amžinuoju gyvenimu. Ši frazė tampa malda, prašymu Dievo gailestingumo ir palaimos. Apie „Ilsėkis ramybėje“ nėra konkrečių istorinių įdomybių, tačiau pati frazė, kaip ir panašios užuojautos išraiškos, yra giliai įsišaknijusios įvairiose religijose ir kultūrose, atspindėdama bendrą žmonijos troškimą ramybės ir amžinybės.