Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčia

Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčia – evangelikų liuteronų bažnyčia Šilutėje.

Nuo senų senovės Šilutė priklausė Verdainės parapijai. Tačiau Šilutė plėtėsi labai intensyviai. Kai buvę kaimai Verdainė, Žibai, Barzdūnai ir Cintjoniškis susijungė susidarė miestas, kuris turėjo 3000 gyventojų. Tada iškilo būtinybė statyti atskirą bažnyčią.

1910 m. Hugo Šojus kreipėsi į Rytų Prūsijos evangelikų konsistoriją, kad atskirtų nuo Verdainės parapijos ir sukurti atskirą parapiją. 1913 m. padėtas bažnyčios kertinis akmuo. Bet tada buvo pastatyta tik klebonija. Pirmasis pasaulinis karas statybą nutraukė. 1924 m. prasidėjo bažnyčios statymo darbai. 1926 m. bažnyčia buvo pastatyta. Šiai bažnyčiai statyti nemokamai žemės sklypą davė H. Šojus.

Bažnyčios architektas Curt Gutknecht, stilius neogotikinis. Šiam stiliui būdinga griežta, plokštumine kompozicija ir saikingomis, modernizuotomis neogotikos formomis. Labiausiai dominuoja kvadratinis 50 m aukščio bokštas su smailais trikampiais skydais, aukšta aštuoniakampe smaile ir mažomis smailiukėmis kampuose. Bokšto viršūnė – pati puošniausia pastato dalis.